Jak se připravit na boudoir focení

Možná máte před sebou boudoir focení a přemýšlíte, jak se na něj co nejlépe připravit. Zkuste to zařídit tak, abyste se cítila, co nejlépe to půjde. Vaše krása vychází ze sebedůvěry a sebedůvěra, z toho, jak se cítíte. Dopřejte si manikůru a pedikůru, natřete tělo hydratačním krémem a odstraňte nežádoucí chloupky (třeba i pod nosem a pokud trpíte na dlouhé tmavé chloupky na rukou, tak i tam). Raději vynechte solárium, protože nepřirozenou barvu pleti fotografie zachytí mnohem více než lidské oko. V letních měsících dejte pozor na nerovnoměrné opálení (dekolt, rukávy, plavky). Zkuste několik dní před focením dobře spát, jíst a pít, abyste se necítila nafoukle, aby vaše pleť byla dobře hydratovaná a aby se případné prohřešky neprojevily do pupínků nebo kruhů pod očima. Na druhou stranu, pokud se tak stane, nestresujte se s tím – vše se dá zamaskovat – akné, špatné opálení, nafouklé břicho i kruhy pod očima.

Obecně platí, že je ideální přijít s čerstvě umytými vlasy bez použitých stylingových přípravků a nenalíčená (ideálně, pokud si ráno namažete obličej vaším oblíbeným hydratačním krémem). Také dejte pozor na otlaky od ponožek, těsných džínů a ramínek od podprsenky, které dlouho mizí. Smyslnost a ženskost vychází z vašeho postoje. Sama perfektní krása nemusí znamenat, že jste sexy. Nejvíc sexy žena je ta, která si dokáže užít sama sebe a své tělo, i když ví, že není podle módního diktátu, ale že je jedinečná se vším, co ji život na těle i na duši změnil. Věřte mi, vrásky, celuitida, strie, volnější kůže na bříšku po předchozích porodech, jizvy a viditelné žíly - to vše znamená, že jste opravdová žena a ne panenka Barbie právě vybalená z krabice.

Vím, že se to lehce řekne a hůř provádí, ale zkuste před focením věnovat nějaký čas sama sobě a svému postoji k sobě samé. Sebejistota je patrná z toho, jak se pohybujete, jak se smějete a jak se cítíte, ale i co říkáte. Žádná z nás není každý den stoprocentně sebevědomá, každý máme své strachy a obavy, ale vždy alespoň trochu pomáhá předstírat - zklidněte dech, narovnejte ramena, usmějte se a připomeňte si své silné stránky, kdo jste a co jste v životě dokázala, na co jste pyšná. Možná vám to, co teď napíšu, bude znít divně, ale zkuste doma tak trochu trénovat - choďte po bytě nahá a připomeňte si, co je na vás hezké a přijměte i to, co si myslíte, že tak hezké není. Také pečujte o své tělo a hýčkejte s láskou o všechny jeho části.

“The sexiest thing you can wear to bed tonight is self-confidence."

Coco Chanel

A samozřejmě pak přijde den D (nebo podvečer či ráno po focení) a vy si možná říkáte, jestli jste se nezbláznila. Mít obavy spojené s boudoir focením je naprosto přirozené. Určitě pak zjistíte, že jste se neměla čeho obávat.

Možná vás napadne, že...

Nejste fotogenická, neumíte se tvářit – jestli mi můžete věřit v jediné věci, pak je to prosím to, že nejste nefotogenická – na každém je něco krásné, co stojí za to vyzdvihnout. A co se týče házení sexy smyslných výrazů do objektivu – to klidně přenechejte modelkám. Předpokládám, že modelka nejste a proto od vás ani váš fotograf nemůže čekat pózování top modelky, ani ty správné výrazy.

Potřebujete zhubnout – málokdo je v době focení se sebou maximálně spokojený, nemusíte čekat na to až přijde ten správný a ideální okamžik, kdy si to budete moct dovolit. Nebojte se, existuje mnoho možností a fíglů, jak zakrýt na fotce nedostatky a vyzdvihnout vaše přednosti – a o tom je práce boudoir fotografa.

Se budete cítit nepatřičně - věřte mi, každý, kdo se věnuje boudoir fotografii určitě chápe, že věk, konfekční velikost ani kolik módních značek si přinesete na focení, nehraje žádnou roli. V boudoir fotografii jde o to nafotit vás a vy jste přesně taková, jaká máte být.

Užijte si focení. :)