Jak využít pojízdnou zeď?

Dalo nám to hodně práce a přemýšlení, jak tuto zeď vymyslet (aby byla pevná a zároveň lehká a mobilní), vyrobit a dostat do šest metrů vysokého patra balkónem. Nakonec jsme ale zvítězili a i vy ji můžete vyzkoušet ve studiu ve Zbuzanech. Ráda bych se s vámi podělila o pár tipů, jak s ní pracovat.

Toto je můj nejoblíbenější set-up pro přirozené čisté a jednoduché fotky, kdy není nic jiného důležitějšího než samotná žena.

Jednouše si postel bez čela a pojízdnou stěnu s béžovou stranou přivezu k oknu, kde je nejlepší světlo. Výsledné fotky pak vypadají takto:

Další možnost je využít zeď jako jednobarevné pozadí, kdy si ji odvezete na nejlepší světlo. Myslím, že by se (béžová nebo šedá) strana hodila i pro focení rodin sedících na zemi před ní (a naproti našemu 3.5 metru dlouhému oknu), protože samotná zeď má rozměry 2.5 x 2 metry.

Pokud by pro vás šedá byla nudná, můžete zkusit do pozadí snímku vsadit jakoukoliv strukturu (jednoduše tak, že přidáte do obrazu novou vrstvu struktury, snížíte její krytí a štětcem historie vrátíte část vašeho objektu zpět).

Dále si můžete stěnu odvézt kolmo k oknu a vytvořit tak konec pokoje (abyste neměli v pozadí žádné prvky interieru).

Stěnu můžete využít i při siluetách v protisvětle.

 

Doufám, že ji při své práci ve studiu oceníte a že si ji také zamilujete. A možná vás pobaví snímek, jak pět chlapů dostávalo stěnu do studia. :)