Sledujte CreativeLive s českým překladem

Jistě znáte CreativeLive.com, kde si můžete za pár dolarů dopřát workshopy od velmi zajímavých a světově známých fotografů nebo i jiných kreativních profesionálů. Anglicky se domluvím a rozumím, ale v případě workshopů jsem si vždy přála rozumět, co nejvíce. Téměř vždy pochopím smysl, ale někdy mi něco ujde a já bych si moc přála porozumět dokonale.

Napadlo mě si stáhnout lekce a nahrát je do svého účtu na youtube. Na youtube si totiž můžete zapnout automatické titulky, které se vytvoří z poslechu slova - a tyto slova si můžete nechat automaticky přeložit do češtiny. Samozřejmě to není na 100% úrovni, ale pokud používáte google překladač, je to velice podobné. Číst mluvené slovo v anglických titulcích je asi nejlepší varianta, zvláště pokud má daný člověk specifický přízvuk nebo mluví velmi rychle. Díky tomu totiž slovíčka, které jste z poslechu nestihli, rychle dohoníte a celý text Vám dá větší smysl.

Pokud budete nahrávat vidou do svého účtu na youtube, určitě zvolte jeho nastavení na soukromé, přeci jen to není obsah, který by se měl šířit dál. Dále je také lepší nahrát spíše HD kvalitu videí, aby hlas byl lépe rozpoznaný. Také nezapomeňte u svého videa v nastavení povolit automatické titulky a nastavit jazyk. A pokud titulky neuvidíte ihned, klidně počkejte pár hodin nebo do druhého dne, až se zvuková stopa zpracuje.