Inspirace v boudoir fotografii

Pár slov o inspiraci

Inspirace pochází z latinského slova in-spirare, což znamená vdechnutí. Pokud mluvíme o inspiraci, mluvíme tedy o vdechnutí myšlenky, nápadu, o tvořivém nadšení nebo návalu kreativity. Dech a dýchání se užívá často jako metafora života a ducha. Určitě znáte ten pocit inspirace, který vám nedá spát a který rozvibruje vaše tělo a mysl a člověk potřebuje uvést tuto energii do akce – potřebuje tvořit.

Inspirace ale neleží na chodníku, ani si ji nekoupíte v obchodě. Ta nejsilnější inspirace v mém případě přichází často nečekaně. Inspirace je všude kolem nás – v hudbě, ve videoklipech, v lidech kolem nás a v jejich gestech, v chuti jídla, v prostředí, které navštívíte, při shlédnutí reklamy například od Victoria´s Secret nebo při čtení knih. Inspirace k nám přichází i od jiných lidí. Kdysi jsem si myslela, že je to špatně, teď už si to ale nemyslím.

Určitě znáte ten pocit inspirace, který vám nedá spát a který rozvibruje vaše tělo a mysl a člověk potřebuje uvést tuto energii do akce – potřebuje tvořit.

Inspirace znamená podnět, myšlenku nebo nápad – buď původní nebo od někoho převzatý, může znamenat také okruh myšlenkového vlivu či působení jiných lidí (o kterých pak říkáme, že jsou inspirativní). A když se rozhlédneme, je kolem nás tolik inspirativních věcí a lidí!

Inspirace ale neleží na chodníku, ani si ji nekoupíte v obchodě. Ta nejsilnější inspirace v mém případě přichází často nečekaně. Inspirace je všude kolem nás – v hudbě, ve videoklipech, v lidech kolem nás a v jejich gestech, v chuti jídla, v prostředí, které navštívíte, při shlédnutí reklamy například od Victoria´s Secret nebo při čtení knih. Inspirace k nám přichází i od jiných lidí. Kdysi jsem si myslela, že je to špatně, teď už si to ale nemyslím. Inspirace znamená podnět, myšlenku nebo nápad – buď původní nebo od někoho převzatý, může znamenat také okruh myšlenkového vlivu či působení jiných lidí (o kterých pak říkáme, že jsou inspirativní). A když se rozhlédneme, je kolem nás tolik inspirativních věcí a lidí!

A protože ten pocit, když nemůžete spát a vaše hlava nemůže vypnout miluji, ráda bych se s vámi podělila o několik zdrojů, které ráda sleduji.

CreativeLive.com

CreativeLive je úžasné místo plné workshopů skvělých a inspirativních lidí. Je postavené na chytré myšlence, že za nízkou cenu získáte informace od těch nejlepších, za které byste jinak dali mnohonásobně víc (kdybyste navštívili jejich workshop osobně). Pokud umíte alespoň trochu anglicky, za cenu většinou kolem 150 dolarů získáte ty nejlepší informace. Další výhodou je, že v okamžiku natáčení workshopu, můžete celou dobu sledovat vše živě a zdarma.

FirstClass.cz

Autor Petr Casanova vás dokáže nadopovat vírou v sebe a pomoct vám ve vašem osobním i podnikatelském rozvoji. First Class vydává také stejnojmenný časopis FC a je to rozhodně inspirující čtení, které vás nenechá žít si dál ve své komfortní zóně a vzbudí ve vás touhu vzít svůj život do vlastních rukou. Na jejich web najdete mnoho inspirativních článků zcela zdarma.

MarieForleo.com

Marie je rozhodně svá a nezapomenutelná, publikuje krátká zajímavá videa z oblasti podnikání, marketingu a osobního rozvoje (a rozhodně to není nuda). Pravidelně otevírá B-school online marketingový program.

Mezi fotografy, které jsou pro mě osobně velmi inspirující patří:

SueBryce.com

Je jednoznačně mezi fotografy velmi oblíbená pro svoje nadšení do práce. Je to velmi inspirativní žena, která vás dokáže vtáhnout do svého portrétního světa.

ChristaMeola.com

Christa fotí boudoir a ráda vypráví příběhy zajímavých žen. Fotí ženskost, málo retušuje a věří v opravdovou krásu. Je úžasné, jak dokáže zachytit emoce a jak má skvěle srovnané, proč dělá to, co dělá.

ChristinaGreve.com

Christina nabízí hodně zajímavých tipů zdarma na svém webu, pořádá workshopy z oblasti portrétní, lifestyle a také food fotografie. Nabízí také hodně materiálů zdarma. Můžete se přihlásit i do jejího online workshopu a rozhodně nebudete litovat.

TheBoudoirDivas.com

Musím se přiznat, že se mi jejich fotografie příliš nelíbí, ale co na nich mám ráda, je jejich sebeprezentace a jejich nakažlivé nadšení, kterým si tvoří svůj svět kolem sebe.

Další fotografky, jejichž práci můžete shlédnout:

JenniferWilliams.com

KatchStudio.com/boudoir

TheBoudoirVixen.com

Musím říct, že je to jen zlomek věcí, které mě inspirují a ráda bych zde vyzdvihla jednu věc. Najděte si své vzory, své věci a své knihy, které vás inspirují a vezměte si od každého něco, co souzní s vaším já a s vaším viděním světa. Nekopírujte něco, co vymyslel někdo jiný. Může to být sice pohodlné a na první pohled lehké, ale věřte mi, že bude cítit, že nejste sami sebou. To, že na této cestě nacházíte sami sebe (a že i vy sami se neustále měníte) je úžasná věc, která dává hodnotu vašemu životu. Inspirace a nové vědomosti jsou totiž to nejlepší palivo, které váš kreativní motor potřebuje proto, abyste se mohli rozjet, získávat nové dovednosti a zkušenosti a vytvořit něco úžasného!