Proč studia vznikají

Když jsem před více než šesti lety začínala fotit boudoir, fotila jsem především po hotelích. Často byl check-in až ve 14 hodin, někde mi nabídli ranní check-in už v 10 hodin, že mě budou informovat 2-3 dny dopředu, jestli ho dostanu a jednou mi ho dokonce zrušili v den focení. Focení v hotelu musí být samozřejmě rentabilní, proto se mi někdy stalo, že se při focení potkaly cizí ženy a přes kufry, boty a oblečení jsem neměla dostatek prostoru. Někdy se také líčilo v koupelně, kde byla jediná toaleta. Často se také objevovalo to, že majitelé hotelů a apartmánů nechtěli pronajímat své prostory na komerční focení (báli se natáčení porno materiálů a nechtěli si pokazit své jméno). Některé hotely to risknou, ale za komerční (a mnohem vyšší) sazbu a dodržování určitých podmínek. Neměla jsem žaludek fotit „natajno“ a po čase už mě hledání a vyjednávání nebavilo.

Přála jsem si vytvořit vlastní prostor, kde budu schopná kreativně tvořit a klientky se zde budou cítit pohodlně a bude brán ohled na všechny jejich (i moje) potřeby. Vybudovala jsem si svoje první studio v suterénu našeho domu a pocítila jsem obrovský rozdíl v tom, jak skutečně najednou mohu pečovat o celkový zážitek svých klientek. Na tomto studiu jsem nasbírala zkušenosti a druhé jsem si udělala pro radost. První bylo po čase už pro mě příliš přeplácané a na fotografiích nudné. Pochopila jsem, že méně je více a že nefotím ženu u tapety, ale především ženu. Proto jsem se snažila nové studio vytvořit tak, aby bylo především jednoduché a variabilní. A když pak o několik měsíců později nastala možnost pronajmout si další krásný prostor, neváhala jsem ani minutu a dala do něj opět něco jiného.

Když jsem se rozhodla pronajímat své první studio fotografům u nás v domě. Hodně lidí mě od tohoto kroku odrazovalo, ale já jsem zpětně za něj velice ráda. Přišla jsem sice o jedinečnost prostoru, ve kterém fotím, ale zjistila jsem jednu úžasnou věc. Sama vím, jak mám krásnou práci. Děláte něco pro ženy, co jim dá skvělý pocit, co jim udělá radost, zvýší sebevědomí a co má tak pro ně jistou hodnotu. Tím, že jsem pronajímala v našem domě, byla jsem toho často svědkem. Mezi dveřmi jsem potkávala krásně upravené a štěstím zářící ženy, které od nás odcházeli. Za oknem jsem viděla klientky, které se objímaly s fotografkami, smály se a děkovaly za úžasný zážitek. Na chodbě se linula hrající hudba a spousta smíchu. Navíc jsem poznala spoustu nových a pro svou práci nadšených lidí – fotografů, fotografek a vizážistek.

Nejsem člověk, který dělá vše jen pro peníze, potřebuji život žít a vidět ve své práci hodnotu. Jsem opravdu vděčná, že prostřednictvím prostorů, který jsem vytvořila a prostřednictvím skvělých fotografů a fotografek, které v nich fotí, je možné udělat radost tolika ženám! A tolik fotografů zde může růst… Byla jsem svědkem několika příběhů fotografek, které si nejprve jen přišli vyzkoušet, jestli je takové focení pro ně, do své práce se zamilovali a nyní využívají pronájem studia často, protože dělají svou práci čím dál tím lépe a klientky to vidí. Mnohokrát jsem je viděla po celodenním focení odcházet, unavené, ale spokojené, že dělají něco, co má smysl.

Také mě neskutečně nabíjí, když mi píšete hezké smsky, e-maily nebo mi třeba zavoláte, že se vám ve studiu skvěle fotilo. Moc si toho vážím a velice mě to žene dělat další a další věci, které nám všem budou dělat radost. Ráda bych, aby pro vás prostory studií, byly prostory inspirativní, přátelské a příjemné a aby se zde odehrávalo to, co je naším cílem – dělat radost klientkám a také fotografům, protože práce, která vás naplňuje už není prací, ale koníčkem.